COACHING INDYWIDUALNY według standardów ICF

Coaching jest młodym i dynamicznie rozwijającym się sposobem zwiększania wartościowych rezultatów u klienta. To metoda, która ma na celu pomaganie jednostkom zwiększać efektywność i bardzo skutecznie realizować własne cele. Jedno z założeń coachingu mówi, że: Każdy posiada w sobie zasoby, które są mu potrzebne by osiągać w życiu to, czego tylko zapragnie.

Możemy również pójść głębiej i powiedzieć, że: Coach to osoba, która jest Twoim przyjacielem. Jest kimś, kto troszczy się o Ciebie. Jest oddany w pomaganiu Ci w stawaniu się najlepszą wersją siebie. Wprółpracując z nim będziesz wystawiany na próbę. Nie pozwoli Ci na zatrzymanie i usprawiedliwianie się, żę czegoś nie da się zrobić. Nie jest on jednak kimś lepszym niż człowiek, którego coachuje..

Całość relacji coachingowej oparta jest na zbudowaniu zaufania pomiędzy coachem a klientem. Proces coachingu jest proporcją wzrostu swojego potencjału do czasu, jaki potrzebujemy, by osiągnąć efekt. Coach wspólnie z kilentem dążą do osiągnięcia najlepszych możliwych rozwiązań, które są z punktu widzenia klienta najsłuszniejsze. Zgodnie z tą zasadą klient dokonuje bardzo szybkich, trwałych i skutecznych transformacji w swoim życiu.

Podróż, którą pokonuje klient jest podróżą przez jego wnętrze. Podróżą do samego sedna togo, co w nim najlepsze. Pozwala to odkryć siebie na nowo i z jeszcze większą energią realizować się w życiu. Co więc sprawia, że coaching jest jedną z najskuteczniejszych metod rozwoju potencjału osobistego? Niewątpliwie jedną z istotnych przyczyn jest fakt, że jako istoty ludzkie mamy niezwykły potencjał. Na codzień działamy jednak w taki sposób, że wykorzystyjemy znikomą jego część. To tak, jakby biec do mety poniżej własnych możliwości i za każdym razem łudzić się szansą na zwycięstwo. Takie podejście napawać może nas tylko frustracją i rozczarowaniem. Zadaniem coachingu jest uświadomienie sobie przez klienta co należy robic, by zawsze przybiegać na metę jako zwycięzca. Nie pozwól, by przeżyć swoje życie na "pół gwizdka".

Definicja coachingu według standarów ICF
"Profesjonalny coaching stanowi nieustanną profesjonalną relację, która pomaga ludziom w osiąganiu niezwykłych wyników w swojej pracy, życiu osobistym i zawodowym, biznesie i działalności w organizacjach. Poprzez proces coachingu klienci pogłębiają swoją wiedzę, poprawiają swoje wyniki działania i podnoszą jakość swojego życia.
W trakcie każdego spotkania klient wybiera przedmiot rozmowy podczas gdy coach słucha: wkład coacha polega na czynieniu spostrzeżeń i zadawaniu pytań.
To wzajemne oddziaływanie daje w efekcie przejrzystość i stymuluje klienta do działania.
Coaching przyspiesza postępy czynione przez klienta dając mu większą ostrość widzenia i świadomość dokonywanych wyborów. Coching koncentruje się na miejscu, w jakim klient aktualnie jest, oraz na tym co klient chce zrobić, aby znaleźć się w miejscu, w którym chce być w przyszłości."

Oferowany przez nas coaching prowadzony jest przez coachów posiadających międzynarodowe akredytacje największej na świecie organizacji coachingowej - International Coach Federation.


Szkoła Coachów Meritum

Studia podyplomowe coaching, studia podyplomowe z coachingu, studia coaching

Szkoła coachów, coaching

szkolenia coachów, nauka coachingu

Mistrz coachingu

Akredytowany program szkolenia cochów

Coach ICF, Coaching International Coach Federation, ICF

Coach Warszawa, Coach Kraków, Coach Lublin, Coach Poznań, Coach Wrocław, Coach Trójmiasto,Coach Rzeszów

Coaching Warszawa, Coaching Kraków, Coaching Lublin, Coaching Poznań, Coaching Wrocław, Coaching Trójmiasto,Coaching Rzeszów